Kiipsaare vana paat

Kuna eelmine nädal jäin Harilaiule minemisega hiljaks ja selle asemel otsustasin pildistada Jaagarahu sadamas, siis sel nädalavahetusel tegin uue katse.
Kiipsaarel üritan vähemalt paar korda aastas käia pildistamas. Seda juba sellepärast, et seal on mõnusalt rahulik ja väga harva kohtab teisi inimesi. Kes tahab natuke omaette olla ja lihtsalt loodust nautida siis see on ideaalne koht selleks.

Esimest korda sattusin Harilaiu majaka alla 2002 aasta talvel. Parasjagu filmiti seal Sulev Keeduse filmi “Somnambuul”. Mul õnnestus selles filmis mängida vene sõdurit. Kui filmi tähelepanelikult vaadata siis ma olen see sõdur, kes Jan Uuspõlluga sõidab majakavahi maja juurde. Ilmselt peab küll luubiga vaatama, kuna filmiti sellist üldisemat kaadrit ja kui ei teaks, et seal osalesin, siis ei oskaks vaadatagi 😀

Peale võtteid oli päris pikk paus, kui ma uuesti sinna sattusin. Filmivõtete ajal oli majakas veel täielikult kaldal ja liiva sees. Järgmine kord, kui Kiipsaare majakat külastasin, oli see omadega juba vees. See oli umbes 12 aastat hiljem. Peale seda olen peaaegu igal aastal seal käinud.

Eile, pühapäeval oli ilm just sobilikult pilves, nii nagu mul soovitud pildi jaoks vaja oligi aga veetase see eest oli kõvasti alla läinud võrreldes eelmise nädalaga. Oma idee teostamiseks vajasin aga kõrget veetaset. Sellest olenemata tegin ikkagi mõned pildid, panin siia omale meelepärasemad.

Kindlasti vaadake videot ka ja vajutage seda Subscribe nuppu ka 🙂


A ja puhtalt arhiivi jaoks jäädvustasin ka vana majakavahi maja hetkeseisukorra. Maja tagant on tormine meri kõvasti liiva ära viinud ja osa seinast ka.

Leave A Comment

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga